wtorek, 5 stycznia 2016

THE 5 BEST 13. FASHIONPHILOSOPHY FASHION WEEK POLAND SHOWS.


W minionych 2015 roku spełniło się jedno z moich marzeń - otrzymałam akredytację na 13. Fashionphilosophy Fashion Week Poland, który odbywa się dwa razy do roku w Łodzi. Stylizacje z FWP mogliście zobaczyć już TU! i TU!... a teraz przyszedł czas na zaprezentowanie Wam moich 5 ulubionych kolekcji. Jeśli taki będzie sezon wiosna/lato 2016 to już nie mogę się doczekać!

1. Carlos Gil
Jego kolekcję wspominałam jeszcze długo po zakończeniu pokazu. Projekty ujęły mnie połączeniem prostych, eleganckich krojów z cukierkowymi kolorami tkanin. Całość była doprawiona cekinami i biżuterią wykonaną z wielkich lśniących kamieni. To tak jakby w jednej kolekcji ktoś zamknął  wszystkie moje ulubione postaci serialowe - Blair Waldorf z Gossip Girl, Bree Van De Kamp z Gotowych na Wszystko i Vera Evans z Miasta Cudów i obsypał je magicznym pyłem, aby nadać bardziej nowoczesnego charakteru.

2. VANDIS by Michał Zieliński
Zwycięzca drugiej edycji polskiej wersji Project Runway, za którego razem z Klaudią trzymałyśmy kciuki. Został wierny nowoczesnym, geometrycznym, ale nie oczywistym krojom. Może kolekcja nie jest ferią barw, ale na pewno znajdziemy tam różnorodność form. Nawet zwykła sukienka, wygląda jak misternie ułożone na modelce kosmiczne puzzle. Pokaz swoją obecnością uświetnili uczestniczy ostatniej edycji Top Model. A sam Michał siedział w strefie showroom i dzielnie znosił prośby o selfie! :)

3. Jarosław Ewert
Jego kolekcja zyskała moją sympatię przez połączenie trzech moich ulubionych kolorów - czarnego, szarego i brudnego różu. Co więcej, projektant tak oczywiste kolory umiał wpleść w ciekawe, nieoczywiste formy. Mam nadzieję, że dojrzycie na zdjęciach to przepiękne body z wycięciami.

4. Jacob Birge Vision
Jacob zaprezentował kolejną udaną kolekcję! Chociaż poprzednia na jesień/zimę była bardziej spektakularna i z pazurem, w tej znajdziemy projekty w których każda chciałaby przeżyć lato w mieście. Są też elementy, które spokojnie przemycimy do biurowego dress codu jak i nieoczywiste sukienki z romantycznymi falbanami na długie letnie noce.
5. Odio x Pieczarkowski
To, że kolekcja zaskakiwała to jedno... ale to, że po zakończeniu pokazu modelki i modele ustawili się tak, aby goście mogli podejść i z bliska podziwiać całe stylizacje to dopiero wow. Jeśli miałabym określić kolekcję w dwóch słowach, byłby to romantyczny gotyk.

Mam nadzieję, że na następny Fashion Week Poland pojedziemy z Klaudią razem! 

Wciąż Ci nas mało?
Zapraszam na nasze kanały social media.

I N S T A G R A M : oligatorkaaaklaudia_sobkowiak
S N A P C H A T : oligatorkaaa, ksobkowiak1

XOXO
Oligatorka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...